Co turyści mogą zobaczyć wyruszając z nami w rejs?

Każda wycieczka z firmą CityBoats jest bardzo emocjonująca i dostarcza ciekawych wrażeń. Turyści mają okazję podczas niej spojrzeć z perspektywy wody na:
• Most Piaskowy
• Uniwersytet Wrocławski
• Wyspę Słodową
• Hotel Plaza
• Jaz Piaskowy
• Most Pokoju
• Most Grunwaldzki

Wiele jednak zależy od tego, na którą trasę zdecydują się nasi Klienci, ponieważ nasza firma płynie Trasą Błękitną, albo Granatową. Ta pierwsza trwa 30 min., natomiast ta druga 60 min.
Trasa Błękitna pomimo tego, że jest krótsza, jak na początek ukazuje naprawdę wiele ciekawych miejsc. Najpierw odsłania nam Halę Targową, którą zbudowano w latach 1906-1908. Jest ona zlokalizowana przy ul. Piaskowej. Następnie przed pasażerami ukaże się Wyspa Piaskowa, będąca jedną z wysp na rzece Odrze w okolicy Starego Miasta przy Śródmiejskim Węźle Wodnym-Górnym.

Płynąc dalej w oko każdego rzuci się Gmach Główny Uniwersytetu. Powstał on w 1702r. i stanowi jeden z 18-stu państwowych uniwersytetów klasycznych z siedzibą we Wrocławiu.
Kolejnym punktem będzie Wyspa Daliowa, która jest najmniejszą z zespołu odrzańskich wysp wschodnich we Wrocławiu, a trochę dalej turyści zauważą Wyspę Tamkę. Jest to jedna z najmniejszych wysp na rzece i słynie także z nazwy Wyspa Świętego Macieja.

Dzięki wycieczce z firmą CityBoats z pokładu statku będzie można też zobaczyć Wyspę Słodową, Wyspę Młyńską oraz Ostrów Tumski.


Trasa Granatowa odsłania przed turystami nieco więcej.

Oprócz wszystkich tych miejsc, które zawierają się na Trasie Błękitnej, będzie można zobaczyć jeszcze Muzeum Narodowe – jedno z głównych muzeów we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, Domek na wodzie – istniejący od 2013 r., Polinkę – kolej gondolową, która kursuje w ciągu całego roku nad Odrą między głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej, a Geocentrycznym przy ul. Na Grobili, Wieżę Ciśnień – wybudowaną w latach 1903-1904. Naszych gości nie ominie też widok jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce – Politechniki Wrocławskiej, a także Wyspy Szczytnickiej – zlokalizowanej we Wrocławiu w zasięgu Szczytnickiego Węzła Wodnego.

Na zakończenie trasy zobaczyć będzie można Zoo oraz Afrykarium. W oceanarium przedstawiane są ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, który został otwarty w lipcu 1865r.

Która trasa zdecydowanie bardziej Was ciekawi? Którą macie większą ochotę popłynąć? 😊

Wybierzcie tą, która zainteresowała Was bardziej i wyruszcie w rejs z nami!

Zapraszamy! 😊