Integracja na pokładach statków CityBoats dla grup szkolnych!

Kiedy postawić na integrację szkolną, jak nie we wrześniu? Oczywiście, że to ten czas jest najlepszy na organizację czegoś takiego, ponieważ to pierwszy miesiąc chodzenia do szkoły zaraz po wakacjach. Niektórzy dopiero co zaczęli swoją szkolną przygodę i być może nie jest im z tym jeszcze dobrze – trudno jest im spędzać tak dużo czasu bez rodziców w zupełnie innym otoczeniu, gdzie nie do końca znają się jeszcze z osobami, z którymi muszą spędzać tam większość czasu w tygodniu. To zrozumiałe, że nowe środowisko może wprowadzać ich w stres i w gorszy nastrój. Ten stan należy jednak jak najszybciej zmienić. W końcu chodzenie do szkoły jest dla dzieci obowiązkiem. Niech więc obowiązek ten będzie przyjemny. Należy pokazać im, że szkoła wcale nie jest zła i że oprócz zdobywania tam wiedzy można zyskać również inne korzyści, np. nawiązać trwałe kontakty. W tym jednak trzeba im na początku trochę pomóc. Dzieci mogą być zamknięte na nowe znajomości, mogą popadać w różne konflikty. Trzeba więc jak najszybciej zorganizować integrację!

Wspólne spotkanie w gronie kolegów i koleżanek z klasy z udziałem wychowawcy poza murami szkolnymi to bardzo dobra opcja. Trzeba dać dzieciom dodatkową okazję do tego, by bliżej się one poznały ze sobą. Nic ich tak nie zespoli jak wspólna dobra zabawa. Przejście na zupełnie nowy grunt pomoże im poczuć się swobodniej i otworzyć się na siebie. Także nauczyciel będzie mógł obserwować ich zachowanie i lepiej poznać każdą osobę, z którą na co dzień będzie spędzał dużo czasu.

Istnieje wiele sposobów na odbycie integracji szkolnej. Można zabrać grupę do kina, na spacer, zorganizować piknik, ale można również postawić na coś bardziej oryginalnego. Co powiecie na integrację na pokładach naszych statków? Według nas to bardzo świetna opcja. Spędzanie czasu na wodzie nie należy do czynności rutynowych. Będzie to więc dla każdego nowe doświadczenie i niezapomniana przygoda. Przestrzeń na naszych pokładach jest ograniczona, co jest plusem podczas spotkań o takim charakterze, ponieważ sprzyja to wspólnym rozmowom. Łatwiej będzie każdemu nawiązać ze sobą kontakt. Z pewnością wycieczka statkiem wzbudzi w nich wiele pozytywnych emocji. Każda z osób podejdzie więc do siebie z uśmiechem.
Ponadto integracja w formie wycieczki statkiem po Wrocławiu może być też wspaniałą lekcją. Można skorzystać z usługi przewodnika, który pomoże grupie bliżej poznać każdy napotkany na trasie punkt. Wrocław z perspektywy wody jest równie piękny, co na lądzie. Warto, aby dzieci przekonały się o tym osobiście. Ponadto w ramach usług dodatkowych oferujemy też catering, co dodatkowo może uprzyjemnić integrację.

Zapewniamy Państwu u siebie bardzo przyjemnie spędzony czas. Pływamy tylko po spokojnych wodach, a każdemu pasażerowi rozdajemy kamizelkę bezpieczeństwa. Bez obaw można przyprowadzić do nas dzieci i powierzyć je doświadczonemu sterownikowi.
Sądzimy, że integracja zorganizowana w takim stylu będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Na pewno pozostanie po niej mnóstwo wspomnień. Na tak pięknym tle wspaniale wyjdą Wasze pierwsze klasowe zdjęcia, które później będzie można umieścić na gazetce szkolnej.
Uważamy, że w tym miejscu dzieci będą miały szansę bardzo efektownie zintegrować się ze sobą. Swobodna atmosfera, jaka tu panuje, z pewnością im w tym pomoże. Dzieci z uśmiechem powrócą do szkoły, przez co miły nastrój zapanuje również tam.

Atmosfera, jaka panuje w szkolnych murach jest bardzo ważna. To od niej zależy, czy dziecko ma chęć tam przychodzić i zdobywać wiedzę. Z oczywistych względów musi ono spędzać tam większość swojego czasu, więc powinno czuć się tam dobrze. Integracja to najlepszy sposób na to, by tak właśnie było!

Wiele jest sposobów na zorganizowanie integracji, jednak najlepiej odbyć ją w takiej formie, jaka może każdego zaskoczyć i wnieść w ich życie coś nowego. Rejs statkiem może być strzałem w dziesiątkę!