Integracja z klasą na łodziach firmy CityBoats

Dzieci pożegnały się już z wakacjami i oficjalnie przywitały kolejny rok szkolny, albo niektóre – pierwszy. Początek szkoły zawsze wnosi w życiu wiele zmian. Trzeba przerzucić się z takiego trybu dnia, w którym dużo się odpoczywało i spędzało mnóstwo czasu z rodziną. Szkoła to konieczność wczesnego wstawania rano i przyzwyczajenia się do nowego środowiska. Dla dzieci taka zmiana bywa trudna, zwłaszcza jeśli idą do szkoły po raz pierwszy. Trudno jest im rozstać się z rodzicami na kilka godzin, co wcale nas nie dziwi.

W pierwszych dniach szkoły bardzo ważne jest przywyknięcie do nowych warunków i zintegrowanie się z klasą. Warto zrobić dla uczniów coś takiego, dzięki czemu pozbyłyby się uczucia przerażenia i chętnie chciały chodzić każdego kolejnego dnia do szkoły. Warto im pokazać, że tam również może być przyjemne – zmiana otoczenia i otworzenie się na ludzi jest przecież bardzo ważne. Ponadto w szkole człowiek uczy się nowych rzeczy, zdobywa wiedzę, co w przyszłości wyjdzie mu na dobre.

Zwykłe tłumaczenie dziecku, że szkoła jest ważna i musi tam chodzić, nie zawsze je przekonuje. Jednak jeśli pokażemy mu, że wśród kolegów z klasy może być całkiem fajnie – ich stosunek może się zmienić. Szkoła to przecież także nowe znajomości, jeśli panująca tam atmosfera będzie bardzo miła, każdy przyjdzie tam chętniej.

Proponujemy grupom szkolnym integrację na łodziach CityBoats. Teraz jest na to najlepsza pora, gdyż pogoda nadal dopisuje, a grupa jeśli nie zintegruje się na samym początku, to nie wiadomo jakie relacje będą między jej uczniami później 😊 Podkreślaliśmy cały czas sytuację dzieci, które dopiero co idą do szkoły, muszą się poznać i w tym celu warto zorganizować dla nich coś wyjątkowego. Jednak coś takiego na dobre wyjdzie także tym klasom, które wspólnie zaczynają razem nowy rok szkolny. Być może w klasie panuje napięta atmosfera, ktoś się nie lubi i już jest załamany faktem, że będzie musiał znów przebywać z tą osobą w jednej grupie w kolejnym roku szkolnym. Pora zakończyć wszystkie konflikty!

Serdecznie zapraszamy Was na pokłady naszych łodzi. Niech nauczyciele i grupy szkolne spojrzą na siebie w zupełnie innej sytuacji, poznają się lepiej i spędzą wspólnie przyjemnie czas.

Rejs z nami to także pewna lekcja – to zdobywanie nowych doświadczeń, lekcja historii, zderzenie się z nową technologią. Zagwarantujemy Wam najlepsze doznania, sporą dawkę świeżego powietrza, która dobrze zrobi każdemu uczniowi jak i nauczycielowi, a także niesamowity relaks!

Mogą Państwo wynająć przewodnika, który podczas rejsu przybliży Wam historię napotkanych punktów, a także zamówić jedzenie z cateringu.

Płyniemy trasą Błękitną, albo Granatową. Wybierzcie dowolną i bawcie się dobrze. Integracja na pokładach naszych łodzi będzie skuteczna tym bardziej z uwagi na fakt, że przestrzeń tutaj jest ograniczona.

Oczywiście podczas rejsu zapewniamy pełne bezpieczeństwo.

Zapraszamy!