Porównanie dwóch światów – na lądzie i wodzie. Czego doświadczamy płynąc po Odrze?

To, że świat lądowy różni się od tego na wodzie nie wzbudza żadnych wątpliwości i jest z pewnością oczywiste dla każdego.

Wchodząc na pokłady naszych statków i płynąc po Odrze każdy może zauważyć to zupełnie odmienne otoczenie. Tutaj wszystko jest ruchome i raczej ma ograniczoną przestrzeń. Na lądzie oczywiście jest całkiem inaczej. Postrzega się także zupełnie inaczej czas – podczas podróży po wodach nie płynie on tak samo jak w normalnym, codziennym otoczeniu.

Na lądzie oraz na wodzie panują też inne zasady. W tym drugim otoczeniu są one ściśle określone i trzeba ich przestrzegać, dbając o własne bezpieczeństwo. Tutaj jeśli osoby nie są doświadczone w spędzaniu czasu na wodzie mogą odczuwać obawy, ale za to, gdy przezwyciężą lęki – doświadczą takiego relaksu, o którym nie ma mowy na lądzie.

Na pokładach naszych katamaranów dostrzega się zupełnie inne zachowanie ludzkie. Tutaj przestrzeń jest ograniczona. Wszyscy więc mają ściśle określone miejsce przebywania i są bardzo blisko siebie. Mogą tutaj przeznaczyć więcej czasu na rozmowy, bliższe poznanie siebie nawzajem. Można więc powiedzieć, że to miejsce bardziej łączy ludzi.

Warto, by w taki rejs wyruszyły wspólnie osoby, które nieszczególnie dobrze się dogadują i chciałyby to zmienić. Na pewno na czas rejsu nie będzie możliwości dalszego oddalenia się i ucieczki od drugiej osoby 😊 Na lądzie niestety jest to dozwolone w każdym momencie, co niekoniecznie jest dobre. Ludzie czasem wolą uciec od problemów niż porozmawiać i rozwiązać je.

Na wodzie niewątpliwie towarzyszy też adrenalina. To dla wielu osób zupełnie coś nowego, niespotykanego na co dzień, więc muszą się one po prostu oswoić w nowych warunków. Jednak gdy już się oswoją, są po prostu sobą. Zapominają o problemach, odprężają się – po prostu odcinają się od codzienności i otwierają się na nowe przygody. Tam tak naprawdę można poznać ludzi z zupełnie innej strony.

Kiedy na rejs decyduje się np. załoga z pracy, która nigdy wcześniej nie miała okazji dowiedzieć się czegoś więcej o sobie nawzajem, tutaj panujące warunki wpływają na nich tak, że chce im się więcej mówić i pokazać swoje prawdziwe oblicze.
Na pokładach naszych łodzi każdy ma inne spojrzenie nie tylko na miasto, które odkrywa podczas podróży zupełnie na nowo, ale również na drugą osobę.

Podczas rejsów z nami zderzą się Państwo z drugim światem, który naprawdę warto odkryć. Zobaczycie, że wszystko wygląda tu zupełnie inaczej, a Wy poczujecie się lepiej. Szum fal, świeże powietrze, cisza, dodatkowe atrakcje, z których podczas rejsów można skorzystać – wszystko to pozwoli Wam poczuć się u nas beztrosko i swobodnie.

Zapraszamy!