Rejsy katamaranem Wrocław- zabytki i atrakcje!

Wyruszając w rejs katamaranem w miejscowości Wrocław możecie przeżyć niesamowitą przygodę. Macie szansę zobaczyć najpiękniejsze zabytki oraz piękne wrocławskie miejsca z nowej perspektywy, a przy tym doświadczyć wielu atrakcji w ramach dodatkowych usług w postaci przewodnika opowiadającego historię każdego z poszczególnych miejsc, cateringu, muzyki. Na łodzi solarnej są również organizowane imprezy, spotkania firmowe, spotkania rodzinne, sesje fotograficzne, randki, oświadczyny, a nawet śluby w plenerze.

TRASA BŁĘKITNA

Decydując się na rejs łódką w miejscowości Wrocław macie do wyboru dwie trasy – trasę błękitną oraz trasę granatową. Pierwsza trwa 30 min. Obiektem, który będziecie mogli zobaczyć na początku podróży będzie Hala Targowa, która została zbudowana w latach 1906-1908. Znajduje się ona przy ul. Piaskowej i stanowi zabytek sztuki inżynierskiej. Następnie Waszą uwagę zwróci Wyspa Piaskowa. Jest ona jedną z wysp na rzece Odrze w okolicy historycznego Starego Miasta przy Śródmiejskim Węźle Wodnym-Górnym. Nazwa wyspy wywodzi się od kościoła Najświętszej Maryi Panny na Piasku, który jest na niej położony. Na dalszej trasie napotkacie na Gmach Główny Uniwersytetu. Jest on jednym z 18-stu państwowych uniwersytetów klasycznych z siedzibą w miejscowości Wrocław. Posiada on kierunki humanistyczne oraz ścisłe. Powstał w 1702r. jako Leopoldina, a w 1945r. przekształcono go w Uniwersytet Krajowy. Kolejnym, wartym zobaczenia miejscem będzie Wyspa Daliowa, która jest najmniejszą z zespołu odrzańskich wysp wschodnich we Wrocławiu, na której do 2016r. nie było żadnej trwałej zabudowy, oprócz niewielkiego ceglanego obiektu służącego obsłudze śluzy piaskowej. W 2017r. dokonano rewitalizacji wyspy. Została zamontowana także stalowa rzeźba autorstwa Oskara Zięty. W dalszej części podróży zauważycie Wyspę Tamkę – zwaną również pod nazwą Wyspy Świętego Macieja. Jest ona jedną z najmniejszych wysp na rzece. Znajdują się na niej dwie budowle. Pierwszą z nich posiada Katedra i Zakład Chemii Leków Akademii Medycznej, natomiast z drugiej korzysta Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Podróżując łódką we Wrocławiu zobaczycie też Wyspę Słodową. Jest ona małą wysepką odrzańską przy Wrocławskim Starym Mieście oraz Śródmiejskim Węźle Wodnym-Górnym. W latach 1860-1928 był na niej areszt wojskowy. Przedostatnim miejscem na tej trasie jest Wyspa Młyńska, zwana także „Wyspą Bożego Ciała”, która sąsiaduje z Wyspą Piasek i Wyspą Słodową, położona w obrębie Śródmiejskiego Węzła Wodnego-Górnego. Ostatnim miejscem, który będziecie mogli zobaczyć podczas rejsu katamaranem w ramach trasy błękitnej będzie zabytkowy oraz historyczny Ostrów Tumski – ta część Wrocławia powstała na ówczesnej wyspie na obszarze przepraw na Odrze w okolicy ujścia rzeki Oławy.

TRASA GRANATOWA

Jeśli zdecydujecie się na rejs łódką we Wrocławiu drugą trasą Wasza podróż potrwa 60 min. i zapewne dostarczy Wam większych wrażeń. Oprócz zabytków, które możecie zobaczyć wybierając się w krótszą podróż, trasa poszerzona jest w pierwszej kolejności o Muzeum Narodowe, które istnieje już ponad 60 lat i jest jednym z głównych muzeów Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Jego rozpoznawczym znakiem od wielu lat jest winobluszcz. Kolejną atrakcją będzie Domek na wodzie, który powstał w 2013 r. pod wpływem chęci spełnienia osobistych marzeń Kamila Zaremby. W dalszej części podróży zachwyci Was Polinka– kolej gondolowa, która kursuje cały rok nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej, a Geocentrum przy ul. Na Grobili. Następnie Waszą uwagę zwróci Wieża Ciśnień, która według projektu Karla Klimma została wybudowana w latach 1903-1904. W 1906r. została otwarta dla zwiedzających. Podczas rejsu łódką we Wrocławiu dane Wam będzie zobaczyć również jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce – Politechnikę Wrocławską, która powstała w 1910r. Przedostatnim zabytkiem na Waszej trasie będzie Wyspa Szczytnicka– wyspa zlokalizowana we Wrocławiu w zasięgu Szczytnickiego Węzła Wodnego. Jej teren jest w znacznym stopniu zagospodarowany. Ostatnią atrakcją, którą będziecie mieli okazję podziwiać podczas rejsu katamaranem będzie Zoo i Afrykarium. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce istniejący od 26 października 2014r. W oceanarium prezentowane są ekosystemy wodne i lądowe fauny Afryki na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, który otwarto 10 lipca 1865r.

Rejsy katamaranem Wrocław

– dostarczymy Wam wielu pozytywnych emocji, dodatkowej wiedzy a także zapewnimy wypoczynek i niezapomniane atrakcje.