Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu – korzyści.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spędza czas przed telewizorem bądź przed komputerem. Wynikiem tego często jest zmęczony organizm, problem z koncentracją, pamięcią i niestety gorsze zdrowie. Skutkiem braku ruchu jest powstawanie wielu chorób, m.in. otyłości. Osoby, które same zamykają się w pomieszczeniu mogą mieć też gorsze relacje z rodziną czy znajomymi, ponieważ zaniedbują ich takim zachowaniem. Wirtualny świat może być poważnym nałogiem.

Bardzo ważne jest, by każdego dnia spędzać trochę czasu na świeżym powietrzu. Można wykorzystać go tam w różny sposób – jeżdżąc na deskorolce, na rowerze, grając w gry zespołowe, biegając, spacerując – opcji jest naprawdę mnóstwo. Każdy może wybrać idealne zajęcie dla siebie, dopasowując je do swoich zainteresowań. Każdy w końcu coś lubi robić. Jedni są miłośnikami wspinaczki górskiej, inni jogi, a jeszcze inni sportów wodnych. Każdy sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Co daje nam ruch na świeżym powietrzu?

Czas spędzany na świeżym powietrzu ma wpływ na pracę organizmu ludzkiego. Dzięki dostarczanej do niego większej ilości tlenu, jest właściwie dotleniony i dlatego mózg czy serce może lepiej funkcjonować. Dzięki przebywaniu na zewnątrz każdego dnia, będziemy zahartowani i bardziej odporni na różne choroby. Odpowiednia dawka ruchu dobrze działa też na pamięć oraz koncentrację. Co ważne – uprawiając sort na zewnątrz do naszego organizmu przedostaje się porcja witaminy D, co jest bardzo potrzebne wszystkim.

Powinno się tez dbać o polepszenie kondycji oraz sprawności fizycznej. Dzięki aktywności fizycznej opóźniają się procesy starzenia się – to chyba wielka motywacja do ruchu, którego powinno być jak najwięcej.

Ruch na świeżym powietrzu wiąże się też z większą produkcją endorfin – są to hormony szczęścia. Aktywność fizyczna pomaga poprawić nastrój, dodać energii, a także przyśpiesza metabolizm. Według brytyjskich naukowców uprawianie sportu na zewnątrz sprawia, że organizm może spalić większą ilość kalorii, zużyć je na ogrzanie ciała w celu wyrównania różnicy temperatur. Nie należy jednak się przegrzewać, by uniknąć przeziębienia.

Spędzając czas na świeżym powietrzu, zapominamy na jakiś czas o problemach. Aktywność fizyczna to więc odpoczynek i brak stresu. Mamy dzięki temu lepszy sen i więcej energii do działania.

Spędzanie czasu na zewnątrz sprzyja też spotkaniom z rodziną oraz ze znajomymi. Wspólnie spędzany czas w miłej atmosferze potrafi znacznie wzmocnić więź międzyludzką. Wielu z nas może się wtedy nauczyć jak funkcjonować w zespole, jak wspólnie znosić sukcesy, czy rozwiązywać problemy. Czas spędzany w gronie ulubionych osób jest bardzo cenny.

Firma CityBoats już za chwilkę bardzo serdecznie zaprasza na rejsy łódką po Odrze w miejscowości Wrocław. To  świetna opcja spędzania czasu na świeżym powietrzu! Warto postawić czasem na niecodzienną formę spędzania czasu i przeżyć wspaniałą przygodę. Gwarantujemy miłą atmosferę, dużą dawkę relaksu oraz świeżego powietrza. Podkreślamy, że nasze wycieczki odbywają się łodziami ekologicznymi, które nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego i nie wytwarzają hałasu! U nas każdy organizm ma szansę na pełną regenerację 🙂